Erasmus+ profesionālās izglītības sektora projekts personu mobilitātei mācību nolūkos akreditētām institūcijām ir izstrādāts pamatojoties uz Valsts SIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” Internacionalizācijas stratēģiju 2021. – 2026. gadam un Erasmus plānu.
Projekta galvenās tēmas ir:
Projektā 64 dalībniekiem – ir paredzētas:
Darbiniekiem:
Audzēkņiem:
Projekta īstenošana tiks uzsākta 2023.gada 1.jūnijā
No 2024. gada septembra līdz 2025. gada februārim mūsu skolas audzēknes Klinta Patrīcija un Estere Māra devās Erasmus+ Pro mobilitātē uz Slovēniju. Šī pieredze bija īpaša gan profesionālā, gan personiskā izaugsmē.
Mobilitātes sākumā meitenes piedalījās kultūras programmā, kuras laikā viņas iepazina slovēņu tradīcijas, valodu un ikdienas dzīvi, kā arī ieguva pirmos draugus no citām valstīm. Pēc tam sekoja prakse vietējos uzņēmumos: Klintai, kura mācās par pavāru, šī bija iespēja strādāt kopā ar pieredzējušiem šefpavāriem, apgūt jaunas receptes un iepazīt Slovēnijas virtuves daudzveidību. Esterei, kura apgūst konditora profesiju, darbs konditorejā ļāva iemācīties gan tehniski sarežģītas, gan interesantas desertu pagatavošanas metodes.
Brīvajā laikā, meitenes izmantoja iespēju apceļot Slovēnijas dabu un pilsētas. Viņas devās pārgājienos, apbrīnoja elpu aizraujošos kalnu skatus, apmeklēja Bledas ezeru, kā arī izbaudīja skaisto pilsētu arhitektūru un atmosfēru. Šie iespaidi meitenēm paliks atmiņā uz ilgu laiku.
Vairāk par to kā meitenēm gāja un ko interesantu apskatīja, piedzīvoja skaties video.
ai uzzinātu vairāk par aktuālajām Starptautiskajām iespējām RTRIT, pievienojies čatam https://chat.whatsapp.com/Ddv8mZ3WXOZ6CPjEfznzcB
Erasmus+ PRO mobilitātē uz 5 mēnešiem uz Islandi bija devies mūsu tehnikuma absolvents Emīls Belte, projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros. Emīls savā mobilitātes laikā strādāja suvenīru veikalā "Gullfoss", kur ikdienā praktizēja skolā iegūtās zināšanas, un varēja baudīt Islandes skaisto dabu.
Video vari apskatīt vairāk par Emīla ikdienu un darba vietu Islandē. Video šeit!
Nezaudē šo iespēju! PIESAKIES! Erasmus+ projektam un piedzīvo savu neaizmirstamo pieredzi!
Lai uzzinātu vairāk par aktuālajām Starptautiskajām iespējām RTRIT, pievienojies čatam https://chat.whatsapp.com/Ddv8mZ3WXOZ6CPjEfznzcB
Haralds un Linda piecus mēnešus pavadīja Zviedrijā, Gēteborgā Erasmus+ PRO mobilitātē, kura norisinājās projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Pirmajā mēnesī jaunieši devās ekskursijās, uz lielāko atrakciju parku Eiropā un uz muzejiem, baudīja dažādu restorānu ēdienus un apmeklēja stundas vietējā skolā kopā ar zviedru skolēniem.
Turpmākajos mēnešos jauniešiem bija prakses viesnīcu restorānos. Haralds par savu darba atmosfēru atminas, ka tā bija silta un mājīga, kolēģi draudzīgi un atsaucīgi, un katra diena nesa jaunus izaicinājumus un iespēju pilnveidot jaunas prasmes. Linda strādāja kopā arī ar citiem ārzemju praktikantiem un baudīja lielisku darba atmosfēru, draudzīgi kolēģi, kā arī iemācījās taisīt daudz jaunu konditorejas izstrādājumu.
Abi ieguva jaunas prasmes, paplašināja redzesloku un apguva darbu starptautiskā vidē kopā ar lieliskiem cilvēkiem.
Vairāk par to kā dalībniekiem gāja, skaties video!
Ja vēlies iegūt vērtīgu pieredzi un lieliski pavadīt laiku – noteikti dodies Erasmus+ apmaiņā!
Mūsu tehnikuma audzēknes Krista un Anna savā kolosālajā Erasmus+ PRO prakses pieredzē Ziemeļīrijā apguva gan praktiskas, gan teorētiskas zināšanas kulinārijā, projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros. Viņas iemācījās gatavot dažādus pamata ēdienus, kā arī saldos ēdienus, padziļināti apguva produktu veidus un sastāvu. Mobilitātes laikā meitenes arī iepazinās zviedru un franču skolēniem, kuriem arī bija apmaiņas programmas.
Pirmajā mēnesī Ziemeļīrijas koledžā meitenes piedalījās praktiskajās un teorētiskajās nodarbībās, kur viņas iemācījās gatavot dažādus pamatēdienus, maizi un cepumus.
Brīvajā laikā Krista un Anna devās apskatīt dažādas pilsētas, muzejus un aktīvi izklaidējās. Ikdiena prakses vietās bija aizraujoša – viņas gatavoja ēdienus dažādiem pasākumiem un cilvēkiem, darbojās draudzīgā kolektīvā un izbaudīja katru dienu kā jaunu piedzīvojumu.
Vairāk par to ko meitenes darīja un apskatīja skaties video!
Šī pieredze bija ne tikai vērtīga, bet arī aizraujoša! Ja vēlies iegūt jaunas prasmes, iepazīt kultūru un satikt lieliskus cilvēkus – noteikti iesakām doties šādā piedzīvojumā!
Lai uzzinātu vairāk par aktuālajām Starptautiskajām iespējām RTRIT, pievienojies čatam https://chat.whatsapp.com/Ddv8mZ3WXOZ6CPjEfznzcB
Uz pieciem mēnešiem Šarlote un Elvita devās neaizmirstamā piedzīvojumā Erasmus+ projektā Beļģijā, kas piedāvāja iespēju iepazīt Beļģiju pilnīgi no jauna.
Meitenes piedalījās aizraujošās ekskursijās pa vēsturiskām pilīm, devās uz muzejiem baudīja mierpilnu laivu braucienu, spēlēja basketbolu un atklāja Beļģijas šokolādes un alus bagātīgo vēsturi. Šī pieredze ļāva dalībniecēm iedziļināties valsts tradicionālajās garšās un kultūrā un protams pilnveidot savas profesionālās iemaņas. Projekts norisinās projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Ko interesantu viņas vēl piedzīvoja un redzēja? Par to vairāk skaties video.
Šī bija meiteņu pirmā garā Erasmus+ mobilitātes pieredze, un kopumā tā bija pozitīva – draudzīga atmosfēra darbā un lieliskas attiecības ar kolēģiem.
Dalībnieces ir pateicīgas par šo pieredzi, jo tas palīdzēja iegūt ne tikai profesionālās prasmes, bet arī jaunus draugus, vērtīgas darba saiknes un pozitīvas emocijas, kas paliks uz visu dzīvi.
Nezaudē šo iespēju! PIESAKIES! Erasmus+ projektam un piedzīvo savu neaizmirstamo pieredzi!
Lai uzzinātu vairāk par aktuālajām Starptautiskajām iespējām RTRIT, pievienojies čatam https://chat.whatsapp.com/Ddv8mZ3WXOZ6CPjEfznzcB
No septembra līdz februārim Eramsus+ PRO garajā mobilitātē uz Somiju bija devušies Emīls un Keita. Jaunieši uz Helsinkiem devās ar prāmi un tika jauki sagaidīti. Mobilitātes laikā viņiem bija iespēja iepazīties ar citiem Erasmus+ dalībniekiem no Itālijas un Beļģijas.
Mobilitātes pirmajās nedēļās dalībnieki aktīvi mācijās somu valodu, piedalījās organizētās aktivitātēs un ekskursijās, un iepazina Helsinku pilsētu. Pēc kultūras mēneša jaunieši sāka strādāt skolas restorānā un vēlāk arī savās prakses vietās, Emīls, kā pavārs, un Keita, kā konditors. Jaunieši katrs iemācījās, ko jaunu un iepriekš nezināmu.
Esot mobilitātē ir iespēja attīstīt ne tikai akadēmiskās un profesionālās iemaņas, bet arī kļūt patstāvīgākiem, atvērtākiem un pašpārliecinātākiem. Brīvajā laikā Emīls un Keita spēlēja biljardu, iepazina pilsētu, baudīja Somijas ziemu, iepazina citu valstu kultūru un dalījās ar latviešu kultūru.
Jaunieši šo pieredzi vērtē, kā fantastisku un neaizmirstamu. Vairāk skaties video!
Erasmus+ mobilitāte norisinājās projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629
Lai uzzinātu vairāk par aktuālajām Starptautiskajām iespējām RTRIT, pievienojies čatam https://chat.whatsapp.com/Ddv8mZ3WXOZ6CPjEfznzcB
Projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros, Erasmus+ mobilitātē uz Franciju no 4.11.-4.12.2024. devās Amanda Skaba un Ieva Zukule, kuras tehnikumā apgūst pavāra profesiju.
Mobilitātes laikā meitenes pilnveidoja savas prasmes izejvielu pirmapstrādē, izejvielu gatavošanā, kā arī palīdzēja dažādos virtuves ikdienas darbiņos.
Brīvajā laikā Ieva un Amanda pastaigājās gan pa vietējo pilsētiņu, kurā dzīvoja, gan arī apmeklēja dažādas citas kaimiņu mazpilsētas un izbaudīja gan izklaides iespējas, gan dabas ainavas.
Abas meitenes ir pateicīgas par iespēju piedalīties mobilitātē, iepazīt Francijas kultūru un iesaka ikvienam izmēģināt aizbraukt šādā piedzīvojumā!
Šonedēļ 5 mūsu tehnikuma jaunieši uzsāka savu dalību starptautiskajā pavāru programmā sadarbības partnera organizācijā "Zealand Business College" ZBC Dānijā, Slagelsē. Šī mācību mobilitāte notiek Erasmus+ programmas projekta Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros un ilgs piecas nedēļas no 9. septembra līdz 11. oktobrim 2024. gadā.
Mobilitātes laikā jaunieši apgūst pavārmākslas prasmes, ieskaitot starptautisko un dāņu ēdienu kultūru, ilgtspējības principus un pārtikas atkritumu samazināšanu. Viennozīmīgi programmas laikā izglītojamie uzlabo angļu valodas prasmes, praktizē komandas darbu, komunikāciju un problēmu risināšanu, kā arī mācās sagatavot un pasniegt ēdienus dažāda tipa restorānos. Šī pieredze palīdzēs jauniešiem izprast pavāra profesiju Eiropas darba tirgū un veicina kultūras izpratni, dzīvojot un mācoties starptautiskā vidē.
Pirmajā nedēļā par izglītojamo adaptāciju jaunajā vidē un atbalstu rūpējas pavadošā persona - Artūrs Homins. Viņš palīdz jauniešiem iepazīt Dānijas kultūru un tās kultūrmantojumu, organizējot kultūras ekskursijas un piedaloties pasākumos, kas veicina izpratni par vietējo dzīvesveidu. Artūrs Homins nodrošina, lai jaunieši justos droši un ērti jaunajā vidē, palīdz risināt sadzīves jautājumus un veicina komandas garu.
Programmas noslēgumā izglītojamie saņems starptautisku sertifikātu un savu prasmju novērtējumu par programmas sekmīgu apguvi.
Mācību gada noslēgumā, 11.-13. jūnijā, RTRIT pārstāvji Pafosā, Kiprā, stiprināja sadarbību ar profesionālās nozares organizācijām. Starptautiskās sadarbības centra vadītāja Zane Saukāne apmeklēja Lyceum and TESEK Agiou Charalambous Empas profesionālās izglītības iestādi, bet Karjeras izglītības vadītājs Artūrs Homins devās uz Kipras Nodarbinātības valsts departamentu, kas koordinē EUROGUIDANCE tīklu Kiprā.
Vizītes laikā tehnikuma pārstāvji iepazinās ar profesionālās izglītības iestādes un departamenta piedāvātajām profesionālās izglītības programmām, praktisko nodarbību un mācību prakses organizāciju, kā arī karjeras konsultāciju un izglītības atbalsta sniegšanas pieejām. Mobilitātes laikā viņi apmeklēja arī prakses vietas, Kipras Nodarbinātības valsts departamentu un citas nozares organizācijas, lai nākamajā mācību gadā īstenotu abpusējas izglītojamo mobilitātes un uzsāktu sadarbību karjeras izglītības jomā.
Vizītē piedalījās arī Kipras Izglītības, sporta un jaunatnes lietu ministrijas pārstāvis Michael Charlistos, nodrošinot atbalstu savstarpējai sadarbībai.
Projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros, Erasmus+ mobilitātē uz Franciju devās Andželika Dudvina, Elīna Kristāna Zeltiņa un Mārcis Valters Eglītis. No 29.01.-23.02. meitenes strādāja un dzīvoja mazā franču ģimenes uzņēmumā, bet Mārcis Valters – pie vietējā beķera.
Mobilitātes sākumā jaunieši apskatīja uzņemošo skolu un vietējo pilsētu, kā arī iepazinās ar franču kultūru. Elīna prakses laikā pilnveidoja prasmes viesmīlībā, kā arī darbā pie bāra.Andželika bija pavāra palīgs un mācījās gatavot dažādus vietējos ēdienus un citādi palīdzēja galvenajam pavāram virtuvē. Mārcis mācījās cept maizi un bulciņas, kā arī piedalījās izbraucienos, kur vēroja citu jauniešu maizes cepšanas prasmes. Mobilitātes beigās jaunieši vēlreiz devās uz skolu atvadīties un piedalīties masku ballē, kur vakara garumā dejoja un lieliski pavadīja laiku. Tad jau bija pienācis laiks atgriezties Latvijā.
Mūsu tehnikuma audzēkņu grupa no 3. aprīļa līdz 26. aprīlim atrodas Erasmus+ mobilitātē Lietuvā.
Mūsu jaunieši jau apskatījuši savas prakses vietas un jau sākuši strādāt, lai uzlabotu savas profesionālās prasmes! Šī pieredze ne tikai paplašina viņu redzesloku par Lietuvas kultūru un virtuvi, bet arī dod iespēju iegūt jaunas zināšanas un sadarbības prasmes starptautiskā vidē. Mēs esam lepni par mūsu jauniešu iniciatīvu un apņēmību attīstīt savu potenciālu!
Piecas meitenes no mūsu tehnikuma devās uz Tenerifi Spānijā, lai Erasmus+ mobilitātes laikā papildinātu savas zināšanas skaistumkopšanas sfērā un apgūtu dažādas grima klāšanas tehnikas. Mobilitāte tika īstenota projekta Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Brīvajā laikā meitenes apskatīja ievērojamākos Tenerifes tūrisma objektus, peldējās un izbaudīja sauli, burvīgās dabas ainavas un okeānu.
Mobilitātes laikā meitenes guva spilgtus iespaidus, jaunus draugus un vērtīgu pieredzi turpmākai dzīvei. Mobilitātes dalībnieces iesaka ikvienam mūsu tehnikuma audzēknim izmantot iespēju piedalīties šādā mobilitātē.
Mūsu tehnikuma jaunieši marta vidū atgriezās no Tenerifes salas Spānijā, kur, Erasmus+ mobilitātes laikā, papildināja savas zināšanas mārketinga un komerczinību jomā. Mobilitāte tika īstenota projekta Nr. 2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Brīvajā laikā audzēkņi apskatīja ievērojamākos Tenerifes tūrisma objektus, peldējās, izbaudīja sauli, burvīgās dabas ainavas un okeānu, ka arī apmeklēja pasaulē vislabāk novērtēto akvaparku!
Mobilitātes laikā jaunieši guva spilgtus iespaidus un vērtīgu pieredzi turpmākai dzīvei. Mobilitātes dalībnieki iesaka ikvienam mūsu tehnikuma audzēknim izmantot iespēju piedalīties šādā mobilitātē.
Vairāk par mobilitāti un prakses vietu vari redzēt labās prakses video!
Ja arī Tu vēlies gūt neaizmirstamu pieredzi un piedzīvojumus, piesakies kādā no Erasmus+ projekta mobilitātēm: www.rtrit.lv/projekti/erasmus/piesakies/
No janvāra līdz februārim, piecu nedēļu garā Erasmus+ mobilitātē Dānijā, viesmīlības mācību programmas audzēkņi Renārs Mellups, Enija Lazdiņa, Valērija Mihejeva un Marta Īspētere papildināja savas teorētiskās un praktiskās zināšanas.
Mobilitātes laikā, audzēkņi apskatīja arī vietējo pilsētu Roskildi, skolas dienās mācījās teoriju un praktiski darbojās gan ar viesnīcu tīrīšanas aprīkojumu un līdzekļiem, gan palīdzēja virtuvē.
Brīvdienas jaunieši izmantoja lietderīgi - piedaloties dažādās aktivitātes, kā piemēram, peldbaseina un akvārija apmeklējumu Kopenhāgenā.
Mobilitātes galvenais uzdevums bija grupās izveidot detalizētu viesnīcas projektu, pēc kura jaunieši guva labas idejas un jaunu pieredzi.
Lai uzzinātu vairāk par viņu piedzīvojumu skaties video!
Ja arī Tu vēlies piedalīties Erasmus+ mobilitātē – spied https://www.rtrit.lv/projekti/erasmus/piesakies/
Mācību mobilitāte norisinājās Erasmus+ projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Uz Tenerifi, Spānijā, pilnveidot savas digitālā mārketinga prasmes, devās vairāki RTRIT audzēkņi.
Audzēkņi izbaudīja salas piedāvātas atpūtas iespējas, lieliskos salas skatus un iepazinās ar jauniešiem no citām valstīm un iepazina jaunas kultūras. Neizpalika arī mācības skolā, kur audzēkņus apmācīja jauki un atsaucīgi pasniedzēji, kas vienmēr palīdzēja ar labiem padomiem un ieteikumiem.
Jaunieši atzīst, ka labākā daļa bija praktiskie darbi, kuru laikā veidoja mācību uzņēmumus, prezentācijas un reklāmas video. Mobilitātes dalībnieki visiem iesaka izmantot šo iespēju un piedalīties starptautiskajās mācību mobilitātēs!
Ja arī Tev ir radusies interese par prakses mobilitāti- piesakies! https://www.rtrit.lv/projekti/erasmus/piesakies/
Mācību mobilitāte norisinājās Erasmus+ projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Saulainajā Tenerifē, Spānijā, no februāra līdz maijam, mūsu tehnikuma audzēkņi, topošie konditori un pavāri, pilnveido savas praktiskās prasmes Erasmus+ PRO mobilitātē, projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros.
Prakse ārzemēs ir lieliska iespēja ceļot, iegūt jaunus draugus un kolēģus, kā arī iepazīties ar vietējo kultūru, pilnveidot sevi un iemācīties daudz jauna. Šī ir iespēja arī mācīties plānot laiku, sastrādāties ar dažādu tautu cilvēkiem, uzlabot angļu valodas zināšanas, kas var noderēt nākotnes darba vietās.
Jaunieši ir sajūsmā par iespēju apgūt daudz jauna par spāņu kultūru gan dzīvē, gan virtuvē. Viņi ir priecīgi un pateicīgi par doto iespēju un noteikti iesaka arī citiem doties mobilitātēs!
9. oktobrī 2023. gadā, mūsu tehnikuma jaunieši aktīvi piedalījās Erasmus+ apmaiņas programmā, sadarbojoties ar topošajiem konditoriem un saņemot norādes no skolotājas Ligitas Šefere. Viņi izcēlās, gatavojot izcilu kūku ar nosaukumu "Ezītis."
Tehnikumā Consortium of hospitality and accommodation schools of Europe organizācijas partnerības ietvaros ir uzņemti pieci jaunieši no Beļģijas, Itālijas un Francijas piecu mēnešu ilgai praksei Latvijā. Erasmus+ programmas projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros tehnikumā triju mēnešu ilgai praksei ir uzņemti 9 jaunieši no Ukrainas.
Šī gada 4. un 5.oktobrī Erasmus+ apmaiņas programmas jauniešiem skolotāja Līga Rugāja vadīja praktiskās nodarbības, kuru laikā tika cepta tradicionālā Toskānas kviešu miltu maize un septiņu dažādu veidu kēksiņi, kā piemēram, ar šokolādi, magonēm, citronu un lazdu riekstiem. Apmaiņas programmas jauniešiem gatavot konditorejas izstrādājumus palīdzēja arī mūsu topošie konditori.
Tehnikums pie sevis ir uzņēmis piecus jauniešus no Beļģijas, Itālijas un Francijas piecu mēnešu ilgai praksei Latvijā, CHASE organizācijas partnerības ietvaros.
Savukārt, Erasmus+ programmas projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros tehnikumā ir uzņemti 9 jaunieši no Ukrainas.
Lai iepazītos ar Latvijas literāro mantojumu, vēsturi un kultūras nozīmi, jaunieši savas kultūrizglītības programmas ietvaros devās ekskursijā uz Latvijas Nacionālo bibliotēku.
Lai pilnvērtīgi iepazītu Latvijas Nacionālo bibliotēku, ekskursijas laikā viņi tika iepazīstināti ar tās unikālo arhitektūru, plašo grāmatu krātuvi un modernajām digitālajām tehnoloģijām. Jaunieši varēja iepazīt e-grāmatu klāstu, piekļuvi tiešsaistes datubāzēm un citas digitālās resursu iespējas, kā arī uzzināt kā šīs tehnoloģijas atvieglo informācijas meklēšanu un piekļuvi literatūrai.
Šī ekskursija ļāva jauniešiem pilnīgāk izprast Latvijas Nacionālās bibliotēkas nozīmi un tās būtisko lomu Latvijas kultūras un izglītības veidošanā, kā arī novērtēt Latvijas kultūras bagātību.
Tehnikums pie sevis ir uzņēmis piecus jauniešus no Beļģijas, Itālijas un Francijas piecu mēnešu ilgai praksei Latvijā, CHASE organizācijas partnerības ietvaros. Savukārt, Erasmus+ programmas projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros tehnikumā ir uzņemti 9 jaunieši no Ukrainas.
Saulainā piektdienas dienā Erasmus+ apmaiņas programmas jaunieši devās ekskursijā uz Vidzemi.
Kā pirmais pieturas punkts tika izvēlēta Sigulda – viena no Latvijas skaistākajām pilsētām, lai iepazītos ar Latvijas kultūras un vēstures bagātību un baudītu skaisto dabu. Tika apmeklētas dažādas interesantas vietas, tostarp Siguldas Jaunā pils, Siguldas pils kvartāls, Siguldas evaņģēliski luteriskā baznīca, Livonijas Ordeņpils un Gūtmaņala, kas ir lielākā Baltijas ala un senākais tūrisma objekts Latvijā. Šīs apmeklējuma vietas ļāva jauniešiem iegūt dziļāku ieskatu Latvijas kultūrā un vēsturē un novērtēt šīs valsts dabas skaistumu.
Tālāk jaunieši devās uz Cēsu novada Maizes māju, lai dotos latvisko sajūtu un garšu ceļojumā “No grauda līdz maizei”. Šāds ceļojums ļāva jauniešiem dziļāk iepazīt latvisku kultūru, tradīcijas un ēdienu gatavošanu, kā arī doties ceļojumā pa dažādām garšām un sajūtām.
Katrs jaunietis no graudiem veidoja savu spēka zīmi. Šī aktivitāte palīdzēja jauniešiem saprast graudu nozīmi cilvēka dzīvē. Savukārt speķa pīrādziņu cepšana un kanēļmaizīšu gatavošana ļāva jauniešiem iepazīties ar latviešu virtuvi un iemācīties gatavot tradicionālus ēdienus. Baudot pašu izceptos pīrāgus un kanēļmaizītes, krēmzupas, saldskābmaizi, zaļumu sviestu un svaigu dārzeņu cienastu, jaunieši varēja pilnībā izjust latviskas garšas un piedzīvot kultūru caur ēdienu.
Dziesmu dziedāšana ir svarīga daļa no kultūras izpratnes. Jaunieši varēja piedzīvot dažādu valstu mūziku un sajust starptautisko saikni, daloties ar katras valsts viņuprāt skaistākajām dziesmām.
Kopā būšana sakoptā lauku sētā un piedalīšanās tradicionālajās aktivitātēs ļāva jauniešiem just tautas tradīciju spēku un izjust kopā būšanas prieku.
Tehnikums pie sevis ir uzņēmis piecus jauniešus no Beļģijas, Itālijas un Francijas piecu mēnešu ilgai praksei Latvijā, CHASE organizācijas partnerības ietvaros.
Savukārt, Erasmus+ programmas projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros tehnikumā ir uzņemti 9 jaunieši no Ukrainas.
Erasmus+ apmaiņas programmas jaunieši no Beļģijas, Itālijas, Francijas un Ukrainas piedalījās Imanta Ziedoņa fonds “Viegli” kultūrizglītojošā izlaušanās spēlē “Blēņas un pasakas”.
Šī izzinošā izlaušanās spēle veidota pēc escape room principa, kur jauniešiem bija jāveic dažādi savstarpēji saistītu uzdevumu virknējumi, kas attīsta caurviju prasmes – lasītprasmi, radošumu, sadarbību un līdzdalību. Izlaušanās spēles laikā jaunieši šos uzdevumus veica trīs izlaušanās istabās, kuras balstītas trīs Imanta Ziedoņa pasakās – Kroko un Dils, Pasaka par Pogu un Pasaka, kurā spēlējas, spēlējas, kamēr sāk spēlēt.
Ar jautājumu un atbilžu spēli nodarbības ievaddaļā jaunieši papildināja zināšanas par Imanta Ziedoņa personību un daiļradi.
Tehnikums pie sevis ir uzņēmis piecus jauniešus no Beļģijas, Itālijas un Francijas piecu mēnešu ilgai praksei Latvijā, CHASE organizācijas partnerības ietvaros. Savukārt, Erasmus+ programmas projekta Nr.2023-1-LV01-KA121-VET-000133629 ietvaros tehnikumā ir uzņemti 9 jaunieši no Ukrainas.