2017.gada 25.septembrī, noslēdzot sadarbības līgumu, tehnikums ir iesaistījies Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” īstenošanā.
Projekta īstenotājs | Izglītības kvalitātes valsts dienests |
Sadarbības partneri |
|
Projekta mērķis | Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamiem. |
Projekta īstenošanas laiks | 16.03.2017.–31.12.2022. |
Projekta mērķgrupa | 5.–12. klases vispārizglītojošo programmu skolēni; 1.–4. kursa profesionālās izglītības programmu audzēkņi. |
Projektā sniegtais atbalsts |
|
Projekta īstenošanas pamats | |
Finansējums | Specifiskajam atbalstam plānotais kopējais attiecināmais finansējums ir 39 812 376 euro, tai skaitā Eiropas Sociālā fonda finansējums 33 840 519 euro un valsts budžeta finansējums 5 971 857 euro. |
Kontaktinformācija | |
Kontaktinformācija Izglītības kvalitātes valsts dienestā | Tālr.: 28684847 E-pasts: pmp@ikvd.gov.lv |
Plašāka informācija par projektu |
2022./2023.m.g. 2.semestra laikā projektā skolas izglītojamajiem tika nodrošināti sekojoši ekonomiskie atbalsta veidi:
Projekts Pumpurs bija nepieciešams un sniedza būtisku atbalstu tiem skolēniem, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski.
2022./2023.m.g. 2.semestrī tika īstenoti 157 individuālā atbalsta plāni. Visi jaunieši atzinīgi novērtēja sniegto atbalstu, kas motivēja viņus turpināt mācības un sniedza neatsveramu arī ekonomisko atbalstu.
Projekta īstenošanas laikā arī pedagogiem bija iespēja uzzināt vairāk par dažādiem aspektiem darbā ar sociālās izstumtības riskam pakļautiem izglītojamiem. Iespēja dalīties pieredzē un gūt jaunu informāciju arī no skolas psihologa par aktuālām jauniešu problēmām.
Mācību procesā vienlīdz nozīmīgs ir gan zināšanu aspekts, gan skolēnu sociāli emocionālā attīstība. Sociāli emocionālā mācīšanās ir pamatā mācību motivācijas un pozitīvas uzvedības veidošanai skolēniem. Tā veicina pozitīva skolas klimata veidošanos, kas mazina priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu un stiprina skolēnu un pedagogu labklājību, ieskaitot garīgo veselību. Vēl joprojām izglītojamie izmanto psihologa konsultācijas, jo ir nepieciešams atbalsta personāls, kas nereti palīdzētu tikt galā ar visdažādākajām emocijām un problēmām.
Apkopojot jauniešu atsauksmes un viedokļus par īstenošanas rezultātu, jāsaka, ka visi 100% atzina, ka projekts ir devis ieguldījumu un palīdzējis turpināt mācības, cerot nākotnē, ka varbūt būs iespēja vēl piedalīties šāda veida atbalsta saņemšanā, tiem, kuriem tas īpaši aktuāls.
Projekta koordinators: S.Grigale
22.10.2021
Projekta PuMPuRs atbalsta īstenošana no 21.oktobra - 15.novembrim
Ārkārtējās situācijas laikā, balstoties uz MK grozījumiem rīkojumā Nr. 720, mainās arī atbalsta sniegšanas kārtībā izglītojamajiem, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski. Izglītojamajiem joprojām ir pieejams individuālais atbalsts, ko paredz sagatavotais Individuālā atbalsta plāns, tomēr konsultācijas un atbalsts laika posmā no 21.oktobra – 15.novembrim ir īstenojams tikai attālināti.
Lai realizētu projekta konsultācijas attālināti un tās būtu iespējams attiecināt, nepieciešams direktora rīkojums* (rīkojums, kas attiecināms uz esošā IAP darbības periodu līdz 21.12.2021.), kurā norāda:
* Ja rīkojums par konsultāciju īstenošanas kārtību un apliecinājumu veidiem ir iesniegts jau semestra sākumā, atkārtoti rīkojums nav jāsagatavo!
** Piemēram: Pamatojoties uz 21.10.2021. MK rīkojumu Nr.720 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”.
Ja konsultācijas tiek organizētas attālināti, vēršam uzmanību, ka konsultatīvā atbalsta (KA) veidlapās nepieciešams turpināt rakstīt sniegtās konsultācijas, bet izglītojamā paraksta vietā KA veidlapai klāt pievieno izglītojamā apliecinājumu – e-pastu vai citu apliecinošu dokumentu. Izglītojamā paraksta vietā pedagogs norāda, kāds apliecinājums no izglītojamā ir saņemts. IAP sagatavotājs/uzraudzītājs ir atbildīgs par to, lai IAP piesaistītie pedagogi KA lapas aizpilda korekti (t.sk. pievieno izdrukātus apliecinājumus), nepieciešamības gadījumā savlaicīgi koordinējot precizējumus.
Izglītojamajam nepieciešams apliecināt konsultācijas saņemšanu vienas dienas laikā, lai konsultācijas sniegšanas datums sakristu ar izglītojamā apliecinājuma datumu!
NB! Apliecinājumam par notikušo attālināto konsultāciju ir jābūt saskaņā ar apliecinājuma veidu, kāds ir noteikts izglītības iestādes rīkojumā. Attālinātās konsultācijas drīkst sniegt tikai pēc direktora rīkojuma. Direktora rīkojumu nepieciešams pievienot datu bāzē.
Lai arī paredzēts, ka izglītības process līdz 2021.gada 15.novembrim notiks attālināti, atsevišķos gadījumos profesionālās izglītības programmu izglītojamie arī attālinātu mācību laikā varēs uzturēties dienesta viesnīcās. Minētais pamatojams ar to, ka nepieciešams nodrošināt kvalitatīvu attālinātu mācību procesu visiem izglītojamiem, bet ne vienmēr viņu dzīvesvietā ir tam atbilstoši apstākļi. Lēmumu par nepieciešamību uzturēties dienesta viesnīcā pieņems izglītības iestādes, pamatojoties uz izglītības iestādes psihologa vai sociālā pedagoga ierosinājuma pamata. Tiek paredzēts, ka izglītojamiem, kuriem nav vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta, uzturoties dienesta viesnīcā, nodrošina regulāru testēšanu. Šāda iespēja uzturēties dienesta viesnīcā palīdzētu novērst arī izglītojamā risku priekšlaicīgi pamest mācības.
Klātienē ir atļauta profesionālās kvalifikācijas eksāmenu kārtošana profesionālās pamatizglītības, arodizglītības, profesionālās vidējās izglītības programmās, ja to norise ir ieplānota līdz 2021.gada 27.oktobrim. No 2021.gada 1.novembra profesionālās izglītības (tai skaitā profesionālās ievirzes) programmas patstāvīgu praktisko iemaņu individuālā apguvē var tikt īstenota izglītības iestādē bez pedagoga klātbūtnes.
Transporta, naktsmītņu vai ēdināšanas izmaksas, kuras nodrošina jau esošais ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs, iespējams segt tikai tad, ja izglītojamais līdz 27.oktobrim kārtos profesionālās kvalifikācijas eksāmenus.
Naktsmītņu un ēdināšanas izmaksas, kuras nodrošina jau esošais ēdināšanas pakalpojuma sniedzējs, iespējams segt tikai tad, ja izglītojamais līdz 15.novembrim uzturēsies dienesta viesnīcā (pamatojoties uz izglītības iestādes psihologa vai sociālā pedagoga ierosinājuma pamata).
Lai attiecinātu transporta, naktsmītņu un ēdināšanas izmaksas, tad arī nepieciešams direktora rīkojums, kurā norāda:
20.oktobrī apstiprinātie Ministru kabineta grozījumi pieejami: