Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
30.09.2024
26.septembrī notikušā koncertlekcija pulcēja lielu skaitu jauniešu, kuri ar aizrautību un interesi piedalījās šajā unikālajā pasākumā. Koncertlekcijas laikā skolēni iepazinās ar dažiem no Latvijas izcilākajiem dzejniekiem – Aleksandru Čaku, Raini, Imantu Ziedoni, Aspaziju, Vizmu Belševicu, Klāvu Elsbergu, Ojāru Vācieti un citiem, atklājot, kā viņu dzeja skan mūzikā.
Pasākuma laikā tika uzsvērta saikne starp dzeju un mūziku, un klausītājiem bija iespēja baudīt skaistākās dziesmas, kuras komponējuši izcilie latviešu mūziķi. Tika izskanējuši Jāņa Lūsēna, Zigmāra Liepiņa, Raimonda Paula, Kaspara Dimitera un citu komponistu skaņdarbi, kas balstīti uz latviešu dzejnieku darbiem.
Jaunieši ar interesi uzzināja ne tikai par dzejnieku literāro mantojumu, bet arī par to, kā viņu darbi iedvesmojuši Latvijas komponistus radīt neaizmirstamas melodijas. Īpaši aizraujoši bija dzirdēt par sadarbību starp šīm mākslām un to, kā dzeja pārtop muzikālos šedevros.
Koncertlekcija norisinājās ar programmas "Latvijas Skolas soma" atbalstu, kas veicināja dziļāku izpratni par latviešu kultūras vērtībām, aicinot jauniešus izzināt un novērtēt Latvijas literāro un muzikālo mantojumu. Pasākums noslēdzās ar sirsnīgām sarunām, kurās muzeju speciālisti dalījās interesantos stāstos par dzejniekiem un viņu dzīvi.