Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
29.04.2024
25.aprīlī, sadarbībā ar programmu "Latvijas Skolas soma", tehnikumā, norisinājās koncertlekcija "Atmodas dziesmas – Dziesmotā revolūcija", kurā kopā pulcēja vairāk kā 350 tehnikuma izglītojamos, piedāvājot gan izglītojošu, gan emocionāli bagātīgu pieredzi.
Koncertlekcijas laikā skanēja dziesmas, kas ir kļuvušas par simboliem latviešu tautas neatlaidībai un vēlmei pēc brīvības. Dziesmu autori - Raimonds Pauls, Imants Kalniņš, Zigmārs Liepiņš, kā arī grupa Pērkons un Emīls Dārziņš - ir komponisti, kuru darbi cieši saistīti ar Latvijas vēsturiskajiem notikumiem un tautas garu.
Īpaši veidotie video materiāli no Latvijas dabas un vēsturiskie materiāli papildināja koncertlekciju, padarot to par vizuāli iespaidīgu un izglītojošu pieredzi. Šie materiāli ne tikai atspoguļoja Latvijas skaistumu un vēsturisko mantojumu, bet arī palīdzēja audzēkņiem labāk izprast un izjust mūsu valsts vēsturisko ceļu.
Koncertlekcijas mērķis bija ne tikai izglītot, bet arī celt patriotismu jauniešos. Ar šādiem pasākumiem, kur izglītība tiek apvienota ar kultūras mantojumu, jaunieši ne tikai iegūst zināšanas par savas valsts vēsturi, bet arī tiek iedvesmoti rūpēties par tās nākotni un attīstību.
Koncertlekciju vadīja dziedātājs Ivo Grīsniņš-Grīslis ar pavadošo sastāvu.
Paldies programmai "Latvijas Skola soma" par atbalstu koncertlekcijas norisē!