A+
a-
Skolotāju vizīte Beļģijā

Aktuāli

27.06.2022

Skolotāju vizīte Beļģijā

ERASMUS+ MOBILITĀTES PROEJKTA ietvaros  Inese Tomase (Nr. 2021-1-LV01-KA121-VET-000011705) Gunita Surgovte(Nr.2021-1-LV01-KA121-SCH-000011707) un Ritvars Grīnbergs - Zaļkalns (Nr.2020-1-LV01-KA116-077355) no VSIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma” bija vizītē Beļģijas profesionālās izglītības skolā PIVA, ar kuru RTRIT ir sadarbība jau 10 gadus un ar kuru ir kopīga darbība skolu organizācijā CHASE (Consortium of hospitality and accommodation schools of Europe).

Vizītes laikā notika iepazīšanās ar PIVA apmācību programmām, tehnisko nodrošinājumu un ikdienas darba organizāciju, Konditoru, pavāru, gaļas pārstrādātāju un šokolādes ražošanas meistaru apmācība ir nodrošināta ar vismodernākajām iekārtām. Praktiskās apmācības notiek izcilos uzņēmumos, kuros praktizē arī tie ERASMUS + studenti, kas ierodas apmaiņas projektos no RTRIT.

Iepazīsoties ar gaļas pārstrādes programmu, pedagogiem radās pārliecība, ka Beļģijā šī profesija ir populāra un prestiža, jaunieši iegūst kvalitatīvu izglītību un ir pieprasīti darba tirgū.

Tūrisma un viesmīlības profesijās praktiskās mācības ir balstītas tikai un vienīgi praksē, līdz ar to RTRIT jauniešiem ar valodu zināšanām būtu lieliska iespēja apgūt profesiju. Vizītes laikā tika apsekotas potenciālās prakses vietas 4 un 5 zvaigžņu viesnīcas.

Izglītības iestādes PIVA praktisko nodarbību telpas aprīkotas ļoti augstā līmenī ar visām nepieciešamajām iekārtām, kā arī augstspiediena mazgāšanas šļūtenēm, kas nodrošina ērtu un kvalitatīvu telpu higiēnisko un sanitāro prasību ievērošanu  

Skolā un pilsētā ir ļoti attīstīta atkritumu šķirošana, kas ir pamats ilgtspējīgai attīstībai Eiropā, Latvijā un arī RTRIT. Redzēto un novēroto Antverpenē varēs turpmāk pielietot mūsu tehnikukmā, tādejādi attīstot “zaļo domāšanu”.

Studentiem, strādājot un mācoties Antverpenē, paveras plašas iespējas papildus praksei apgūt arī vietējās īpatnības un valodu, kā arī nostiprināt angļu valodas zināšanas. Turklāt nākotnē ir lielākas izredzes kļūt konkurēt spējīgākiem darba tirgū, ne tikai Latvijā, bet Eiropā un pasaulē.