A+
a-
Partnerships for Tourism Resilience

Aktuāli

30.04.2025

Partnerships for Tourism Resilience

2025. gada 29. aprīlī Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā norisinājās nozīmīgs notikums – pasākums “Partnerships for Tourism Resilience”, kura ietvaros tika sperts pirmais solis Nacionālās un Reģionālās prasmju partnerības izveidē Latvijas tūrisma nozarē.

Pasākuma mērķis bija kopīgi ieskatīties Latvijas tūrisma nozares attīstības perspektīvās, apvienojot reģionālās stratēģijas, Eiropas iniciatīvas un prasmju pilnveides iespējas vienotā dialogā. Dalībnieki tika aicināti uzklausīt redzējumus par nozares attīstību Latvijā un Eiropā, kā arī piedalīties interaktīvā “World Café” diskusijā, kas veltīta tūrisma nozares vajadzībām, izaicinājumiem un sadarbības iespējām.

Pasākumu atklāja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma valdes locekle un direktore Ilze Ločmane ar uzrunu, akcentējot izglītības iestāžu nozīmi tūrisma nozares attīstībā.

No Eiropas Komisijas viedokļa par “Union of Skills” un “Destination Europe” stratēģijām stāstīja Elfa Kere un Felix Rohn, uzsverot nepieciešamību veidot ciešāku sasaisti starp izglītību un darba tirgu.

Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve Ilze Suškeviča uzsvēra, cik būtiski ir valstiski koordinēti centieni prasmju pilnveidē, savukārt Elīna Brigmane un Edgars Ražinskis no Rīgas plānošanas reģiona iepazīstināja ar aktuālajām tūrisma tendencēm reģionā un ilgtspējīgas attīstības stratēģijām.

Kurzemi pārstāvēja Artis Gustovskis no Kurzemes tūrisma asociācijas, kurš stāstijā par Latvijas tūrisma industriju un tās saniegumiem.  Savukārt par jauniešu viedokli par lauku tūrisma virzienā runāja tehnikuma audzēkne Kitija Zujeva, kura pavisam nesen piedalījās AEHT jauniešu parlamentā par lauku tūrisma pieejamību un aktualitāti. Par tūrisma izglītības nākotni Latvijā stāstīja Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Tūrisma, viesmīlības un komerczinību nodaļas vadītāja Anda Rezgale.

Eiropas un reģionālās perspektīvas par prasmju partnerību attīstību tūrisma ekosistēmā sniedza Silvia Enea no Federturismo un Antonio Gennarelli no EVBB.

Pasākuma kulminācija bija “World Café” formāta diskusija, kur dalībnieki tika sadalīti trīs tematiskajos galdiņos, lai kopīgi veidotu priekšlikumus turpmākai attīstībai:

  • 1. galds: “Izcilības veidošana tūrisma apmācībā” – šajā grupā dalībnieki analizēja, kā veicināt augstas kvalitātes un inovatīvu profesionālo izglītību, kas spēj reaģēt uz nozares izmaiņām, kā arī stiprināt prakšu vietu pieejamību un sadarbību ar darba devējiem.
  • 2. galds: “Latvijas tūrisma nozares vajadzības un ambīcijas” – tika apzinātas konkrētas nozares prasmes, kuras šobrīd trūkst vai būs nepieciešamas nākotnē, ņemot vērā darba spēka mobilitāti, digitalizāciju un zaļo pāreju.
  • 3. galds: “Stratēģija Latvijai kā tūrisma galamērķim” – šīs diskusijas centrā bija jautājums, kā veidot Latvijas kā pievilcīga, ilgtspējīga un konkurētspējīga tūrisma galamērķa pozicionējumu, īpaši ņemot vērā reģionu dažādību un potenciālu.

Diskusijas tika vadītas profesionāli un iesaistoši – tās moderēja Karjeras izglītības vadītājs Artūrs Homins un Starptautiskā sadarbības centra vadītāja Zane Saukāne, radot vidi aktīvai līdzdalībai un domapmaiņai.

Pasākuma noslēgumā tika svinīgi parakstīts Saprašanās memorands (MoU) un oficiāli atklāta Latvijas tūrisma prasmju partnerība, iezīmējot svarīgu pavērsiena punktu nozares izaugsmei un sadarbībai starp izglītību, nozari un politikas veidotājiem.

Pateicamies visiem dalībniekiem, kuri piedalījās un sniedza savu ieguldījumu šajā nozīmīgajā procesā!

Pasākumu organizēja Eiropas arodizglītības iestāžu asociācija (EVBB), Rīgas plānošanas reģions un Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums.