Erasmus+ profesionālās izglītības sektora projekts personu mobilitātei mācību nolūkos akreditētām institūcijām ir izstrādāts pamatojoties uz Valsts SIA “Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums” Internacionalizācijas stratēģiju 2021. – 2026. gadam un Erasmus plānu.
Projekta galvenās tēmas ir:
Projektā 64 dalībniekiem – ir paredzētas:
Projekta mobilitātes:
Projekta numurs: 2024-1-LV01-KA121-VET-000220548
Projekta īstenošana: 01.06.2024 - 31.08.2025.
Projekta kontaktpersona: Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma Starptautiskās sadarbības centra vadītāja Zane Saukāne, zane.saukane@rtrit.lv
Finansē Eiropas Savienība. Tomēr paustie uzskati un viedokļi ir tikai autora(-u) uzskati un viedokļi un ne vienmēr atspoguļo Eiropas Savienības vai VIAA (Valsts Izglītības un attīstības aģentūra) uzskatus un viedokļus. Ne Eiropas Savienību, ne piešķīrēju iestādi nevar saukt pie atbildības par tiem.
No 13. - 16. janvārim, tehnikuma Tūrisma, viesmīlības un komerczinību nodaļas 20 izglītojamie un pedagogi Inga Freiberga un Anita Krūziņa-Liepa devās izglītojošā ERASMUS+ Projekta 2024-1-LV01-KA121-VET-000220548 mobilitātē uz Somijas galvaspilsētu Helsinkiem, lai paplašinātu savas zināšanas par kultūras, tūrisma un komerczinību jomām. Projekta mērķis bija gan iegūt jaunas prasmes, gan iepazīt Helsinku piedāvātās iespējas tūrisma jomā.
Pirmā diena sākās ar tikšanos Malmi kampa (Perho Culinary, Tourism & Business College) telpās, kur norisinājās prezentācija par mācību iestādes darbību un tūrisma attīstības tendencēm. Pedagogi un izglītojamie klausījās lekciju par Helsinku tūrisma stratēģijām, dalījās ar pieredzi un spēlēja interaktīvas spēles. Pēc tam devās izbaudīt vietējo kultūru, aktivitāšu vietā Kuusijärvi.
Otrā diena tika aizvadīta Helsinku centrā, kur dalībnieki apmeklēja Rautatientori laukumu un piedalījās gida vadītā ekskursijā uz “Oodi” centrālo bibliotēku – mūsdienīgas arhitektūras paraugu un Ateneum Mākslas muzeju – vietu, kur apskatīt Somijas un Eiropas mākslas meistardarbus.
Šīs aktivitātes sniedza dalībniekiem iespēju piedzīvot Somijas kultūras īsto būtību un iepazīt vietējās viesmīlības tradīcijas. Dalībnieki guva daudzpusīgu pieredzi, iegūstot padziļinātu izpratni par Somijas kultūras un tūrisma attīstības pieejām, pilnveidojot starptautiskās komunikācijas un sadarbības prasmes, kā arī rodot iedvesmu jaunu projektu izstrādei tūrisma, viesmīlības un uzņēmējdarbības jomā Latvijā.
Šīs divas dienas Helsinkos bija piepildītas ar iedvesmojošiem iespaidiem, kas bagātinās gan mācību procesu, gan izglītojamo profesionālo izaugsmi.
Mūsu tehnikuma seši audzēkņi no gaļas produktu izgatavotāju programmas, kopā ar skolotājiem Juri Brigaderi un Rihardu Radziņu, devās uz Dāniju, lai piedalītos mēnesi ilgā mobilitātē projekta Nr. 2024-1-LV01-KA121-VET-000220548 ietvaros. Šī starptautiskā pieredze piedāvā iespēju ne tikai paplašināt zināšanas un prasmes, bet arī iepazīt dāņu profesionalitāti un darba kultūru.
Četru nedēļu programmā no 10. novembra līdz 13. decembrim audzēkņi detalizēti iepazīst visu gaļas pārstrādes ķēdi. Viņiem ir iespēja novērot un piedalīties visos procesa posmos, sākot no cūku kaušanas līdz gala produkta apstrādei. Šī ir unikāla iespēja izprast dāņu uzņēmumu pieeju, kā arī iepazīt modernas tehnoloģijas un augstos standartus, kas tiek izmantoti gaļas pārstrādes nozarē.
Mobilitātes laikā audzēkņi pilnveido praktiskās prasmes gaļas griešanā, dalīšanā un apstrādē, strādājot līdzās pieredzējušiem profesionāļiem, kuri dalās savās zināšanās un pieredzē. Šī sadarbība ne tikai attīsta tehniskās iemaņas, bet arī veicina izpratni par kvalitātes un higiēnas nozīmīgumu katrā procesa posmā.
Ja arī Tevi interesē prakses iespējas ārzemēs, piesakies šeit: [https://www.rtrit.lv/projekti/erasmus/piesakies/](https://www.rtrit.lv/projekti/
No 10. novembra līdz 13. decembrim mūsu tehnikuma audzēkņi – Debora, Neda Mega, Marta, Vladislavs, Karolina, Gatis un Sanija – devās uz Dāniju, lai piedalītos mēnesi ilgā mobilitātē, kas tiek īstenota projekta Nr. 2024-1-LV01-KA121-VET-000220548 ietvaros.
Jaunieši, kuri mācās maizes un miltu tehniķa vai konditora profesiju, guva iespēju ne tikai izzināt Roskildes pilsētu un tās kultūrvēsturiskās bagātības, bet arī piedalīties izglītojošās un praktiskās nodarbībās, kuras vadīja pieredzējuši dāņu pasniedzēji.
Došanās mobilitātē palīdz uzlabot audzēkņu patstāvību, angļu valodas prasmes, pilnveidot profesionālās zināšanas un iegūt jaunus draugus, kā arī iepazīt pasauli.
Dalība šajā mobilitātē sniedz jauniešiem iespēju attīstīt dažādas svarīgas prasmes. Dzīvojot un mācoties svešā vidē, viņi kļūst patstāvīgāki, spējupielāgoties un risināt dažādas situācijas. Pastāvīga komunikācija angļu valodā palīdz pilnveidot valodas prasmes, kas būs vērtīgs ieguvums gan profesionālajā, gan personiskajā dzīvē.
Ja arī Tevi interesē prakses iespējas ārzemēs- piesakies šeit! https://www.rtrit.lv/projekti/erasmus/piesakies/