Atzīmējot Eiropas valodu dienu, NordPlus projekta “Integrētas mācības izmantojot IKT” ietvaros tika aizvadīta kopīga Eiropas valodu nodarbība, kurā tiešsaistē piedalījās projektā iesaistīto skolu – Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma, Vocational Training Center ŽIRMŪNAI (Lietuva) un Cybergymnasiet (Zviedrija) jaunieši, kā arī Erasmus+ apmaiņas audzēkņi no Itālijas, Beļģijas un Ungārijas, kuri šobrīd atrodas mobilitātē mūsu tehnikumā. Nodarbības laikā jaunieši iepazinās runājot gan savās dzimtajās, gan angļu valodā, izklausot Eiropas valodu dažādību.
Eiropas Valodu diena ir Eiropas Padomes (Strasbūrā) iniciatīva un kopš 2001. gada tiek svinēta 26. septembrī.
Galvenie Eiropas Valodu dienas mērķi:
rosināt sabiedrību apgūt valodas un dažādot apgūstamo valodu klāstu, lai sekmētu plurilingvismu un starpkultūru sapratni;
veicināt valodu un kultūru daudzveidību Eiropā, saglabājot un aizsargājot to;
mudināt apgūt valodas izglītības iestādēs un pašmācības ceļā mūža garumā neatkarīgi no tā, vai valodu apguve notiek izglītības ieguves, profesionālas nepieciešamības, mobilitātes nolūkā vai prieka un pieredzes apmaiņas dēļ.
NordPlus Junior projekts “Learning from Peers” Nr. NPJR-2020/10294
Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma jaunieši pavadīja intensīvu komandas darba nedēļu Klaipēdas Tūrisma skolā, lai kopīgi ar Klaipēdas jauniešiem rastu 10 veidus, kā būt videi draudzīgākiem.
Projekta aktivitātēs RTRIT jaunieši apmeklēja atkritumu pārstrādes uzņēmumu KRAC, apgūstot atkritumu pārstrādes pamatprincipus, sistēmu atkritumu šķirošanai, to pārstrādi un uzglabāšanu. Sadarbībā ar viesnīcām Radisson Blu un Michaelson boutique apguva ilgtspēju viesnīcu pārvaldībā un arhitektūrā. Mācību programmas laikā abu skolu jaunieši kopīgi ieskicēja pirmās idejas par to, kā būs videi draudzīgākiem savā ikdienā.
Projekta darbs turpināsies mācību aktivitātē Rīgā, kad jaunieši kopīgi tiksies Rīgā, lai strādātu pie tādām aktuālām tēmām kā ilgtspēja viesnīcu nozarē, energoresursu saglabāšana, pārtikas atkritumu mazināšana un plastmasas atkritumi vidē.
2020./2021. mācību gadā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikums kopīgi ar Klaipēdas Tūrisma skolu īstenos NordPlus Junior projektu “Learning from Peers” jeb Mācīšanās no vienaudžiem.
Sadarbība ar Klaipēdas Tūrisma skolu ir aizsākusies pirms vairākiem gadiem un kopīgi ir īstenoti dažādi projekti NordPlus programmas ietvaros.
Projektā tiks īstenoti divi mācību pasākumi - Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikumā uzņemot Klaipēdas Tūrisma skolas audzēkņus un skolotājus, un, mūsu audzēkņiem un skolotājiem dodoties pieredzes apmaiņā uz Klaipēdas skolu. Visa projekta īstenošanas laikā, tai skaitā arī mācību pasākumos, audzēkņi kopīgi iepazīs ekotūrisma elementus Latvijā un Lietuvā un, apkopojot savas idejas, izveidos informatīvu materiālu “10 veidi kā būt dabai draudzīgākiem”.
Ja tevi interesē ekotūrisms vai vienkārši uztrauc vides piesārņojums, tad līdz 10. jūnijam piesakies NordPlus Junior projektā “Learning from Peers” un kopīgi ar citiem jauniešiem no savas skolas un Klaipēdas tūrisma skolas kļūsti dabai draudzīgāks.
Lai pieteiktos, sagatavo:
- CV Europass formātā angļu valodā ŠEIT , CV atbilstoši pievienojot dokumentu tipa foto
- Motivācijas vēstuli, angļu valodā, kurā īsi apraksti savu izglītību un to, kāpēc esi ieinteresēts piedalīties šajā projektā
Pieteikumu sūti uz arturs.homins@rtrit.lv, e-pastā norādi savu grupu, grupas audzinātāja vārdu un uzvārdu, telefona numuru.
*Atlases procesā tiks izskatīti tikai pilnībā un atbilstoši norādītajām prasībām aizpildīti pieteikumi.
Prasības kandidātiem:
-Angļu valodas zināšanas sarunvalodas līmenī
-Sekmīgs vērtējums visos mācību priekšmetos 2019./2020 mācību gadā
- Neattaisnoti mācību kavējumi par 2019./2020. mācību gadu nepārsniedz 50
Pagājušonedēļ pie mums viesojās Nord Plus Junior project: “Young Minds - Great Skills” partneri no TRADIUM biznesa un tehniskās koledžas Dānijā. Kathrine Kolding un Andersen Mette Dyhr kopā ar Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma projektu vadītāju Zani Saukāni, projektu asistentu Artūru Hominu un profesionālo priekšmetu skolotāju Anitu Krūziņu-Liepu apsprieda projekta idejas un sagatavotās idejas iekļāva NordPlus Junior projekta pieteikumā, kas tiks iesniegts 2019.gada februārī. Projekta pamatā būs OECD (Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija) identificētās 21.gadsimta prasmes – kritiskā domāšana un problēmu risināšana, komunikācija, sadarbība, radošā domāšana un inovācija.
Vizītes laikā norisinājās projekta sagatavošanas sanāksme, tika iepazītas tehnikuma telpas un prakses vietas.
Ceram uz veiksmīgu sadarbību jau nākamajā mācību gadā!