Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
22.11.2024
2024.gada 14.novembrī Valsts svētku priekšvakarā Rīgas Tūrisma un radošās industrijas tehnikuma izglītojamie piedalījās patriotiskā koncertlekcijā. Programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros notika vīru kopas “Vilki” koncertlekcija “Karavīru dziesmas no senajiem laikiem līdz mūsdienām”. Tika izpildītas dažādu gadsimtu latviešu karavīru dziesmas ar attiecīgā laika mūzikas instrumentiem (piem., kokle, ģīga, dūdas, bungas, stabules, harmonikas), kas mijās ar vēsturisku stāstījumu par karavīra apģērbu, ieročiem, mūzikas instrumentiem, kaujas taktiku, kultūras un atpūtas dzīvi. Vīri bija tērpušies apģērbā, kas izgatavots, pētot arheoloģiskajos izrakumos Latvijā atrastos 10.-13.gs.tērpu fragmentus un etnogrāfiskos materiālus, demonstrēja arī senā karavīra zobenu, kura asmenī kādreiz tika iekalta katra karavīra devīze. Viri stāstīja par mūsu saknēm, par 20.gadsimta latviešu brīvības cīnītājiem, viņu patriotismu, pašaizliedzību cīņās par mūsu zemes brīvību. Tās bija karavīra ceļa ilustrācijas ar dziesmām, vēstures faktiem, reāliem stāstiem no kara gaitām. Izglītojamie atzinīgi novērtēja gan viņiem sniegto informāciju par karavīra dzīvi no senajiem laikiem līdz mūsdienām, gan dziedātās dziesmas.
Pēc koncertlekcijas, kavējoties pozitīvās emocijās, kopīgi tika baudīts pašu cepts svētku kliņģeris.