Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
14.02.2023
2023. gada 18. janvārī grupa TA22 devās uz Latvijas Nacionālo vēstures muzeju, projekta “Latvijas skolas soma” ietvaros, kopā ar skolotāju Mārīti Višņevsku.
Audzēkņi apskatījām pastāvīgo ekspozīciju par Latvijas teritorijas pirmsākumiem pēc ledus laikmeta. Redzēja kādi priekšmeti tika atrasti akmens laikmetā Latvijas teritorijā - ieročus, darbarīkus, ķemmes - bedrīšu keramiku un auklas keramiku, kā arī izrakumos atrasto zēna skeletu.
Bronzas laikmetā jaunieši aplūkoja kā cilvēki tālāk attīstījās un sāka nodarboties ar lauksaimniecību. Grupai TA22 stāstīja kā no alvas un vara sakausējuma izveidojās bronza un kā viņi to lēja formiņās, lai izgatavotu dažādus priekšmetus un rotas.
Tālāk mēs redzējām kā izskatījās Latvijas teritorijā esošie cilvēki dzelzs laikmetā. Tur bija lībiešu tērps un rotas, kuršu, latgaļu, sēļu tērpi, rotas un ieroči. Nobeigumā bija praktiskā nodarbība, kurā mums bija jāveido laika līnija no priekšmetiem no katra perioda pareizā secībā. Izstādes kuratore nodemonstrēja, kā pareizi valkājams seno latgaļu tērps.