Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
01.06.2023
31.maijā grupas KR21-1/2 izglītojamie kopā ar grupas audzinātāju Ingūnu Villenovu, programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros piedalījās orientēšanās spēlē "Latvijas pilsētu pētnieks".
Viss sākas Majoru dzelzceļa stacijā, kad sadalījāmies 4 grupās ,un, saņēmuši dažādus uzdevumus, devāmies iepazīties ar Jūrmalas kultūrmantojumu: ar ēkām, pieminekļiem, mākslas un arhitektūras stiliem un leģendām. Ar kartes palīdzību meklējām objektus, iepazināmies ar vēsturisko informāciju par Latvijas kūrortpilsētu. Bija izzinoši un jautri pildīt vēsturiskos un radošos uzdevumus. Uzzinājām, ka skulptūra " Bruņurupucis", kas atrodas jūras krastā, simbolizē mūža ilgumu. Paplašinājām savu redzesloku par latviešu diženo dzejnieku Jāni Raini un dzejnieci Aspaziju, kuru vasarnīca arī atrodas Jūrmalā. Apskatījām koka arhitektūru ar neskaitāmajiem koka tornīšiem un stiklotajām verandām.
Vēlamies pateikties programmai "Latvijas skolas soma" par aizraujošo, jautro, izzinošo un interesanto orientēšanās spēli! Tas bija lielisks veids, kā iepazīt Jūrmalas kultūras mantojumu un paplašināt savas zināšanas par Latvijas vēsturi.