Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
13.04.2022
8,aprīlī TK20-1/2 grupa devās uz Cēsu pusi iepazīt Latvijas tūrisma objektus un vēsturi. Galamērķis bija Maizes māja “Krūmiņi”, Liepas pagastā, Cēsu novadā.
Pirms tam apstājāmies pie 1889.gadā celtā dzelzceļa mūra tilta pār Raunas upi. Brīvības cīņu laikā tilts tika uzspridzināts un vēlāk atjaunots. Tā ir Baltijā augstākā šāda veida dzelzceļa būve.
"Maizes mājā" mūs sagaidīja saimnieces, pastāstīja mājas un novada vēsturi, iesaistīja mūs dažādas fiziskās aktivitātēs un atjautības viktorīnās. Mājas virtuvē visi gatavojām rauga mīklas pīrāgus gan sāļos, gan saldos (tā aizrāvāmies, ka nav neviena bilde). Kad pīrāgi gatavi, nesām tos uz klēti, kur iepazinām dažādus graudaugus, klēts nozīmi latviešu zemnieka dzīvē un mielojāmies ar pīrāgiem, piparmētru tēju un ābolu limonādi.
Mājupceļa apskatījām Cēsu vecpilsētu un nofotografējāmies pie Svētā Jāņa baznīcas, kuras lievenis virs jūras līmeņa ir vienā augstumā ar Pēterbaznīcas gaili.
Paldies kultūrizglītības programmai "Latvijas skolas soma" par doto iespēju!