Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
27.09.2023
Programmas "Latvijas Skolas soma" ietvaros 19.septembrī grupa TK 23-1/2 devās ekskursijā ar skolotāju Ingu Freibergu un skolotāju Andri Babri.
Ekskursijas plānā bija iepazīt vairākas kultūrvēsturiskas vietas Vidzemē, kas ir arī interesanti tūrisma objekti. Rāmkalnos bija iespēja izbraukt pa rodeļu trasi, bet turpinot ceļu, redzējām Āraišu ezerpili, viduslaiku pilsdrupas, baznīcu un vējdzirnavas. Cēsīs uzkāpām Riekstu kalnā, apskatījām seno pils kompleksu un skaisto parku.
Tāpat interesants apskates objekts visai grupai bija Gaujas krastā saglabājušās skaistās Ērgļu klintis un dabas taka ap to. Mūsu dienas galamērķis bija Liepas pagasta “Maizes māja”, kur mūs laipni sagaidīja mājas saimniece un iepazīstināja ar šīs lauku saimniecības vēsturi. Šeit mēs guvām vērtīgu pieredzi zupas gatavošanā un dažādās jautrās saliedēšanās aktivitātēs kopā ar saimnieci. Pašu gatavotā zupa bija varen garda! Un noslēgumā vēl arī ugunskurā pašcepta maize, trušu samīļošana un tad jau labā noskaņojumā varēja doties mājup.
Liels paldies 4. kursa audzēkņiem un skolotājam Andrim Babrim par ekskursijas vadīšanu, kā arī programmai “Latvijas skolas soma” programmai un programmas koordinatorei, tehnikumā, Direktores vietniecei audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmilai Levančukai.