Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
02.06.2021
Šī gada 26. maijā Interjera dizaina programmas 1. kursa izglītojamie skolotāja A. Zariņa vadībā, piedaloties programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros devās attālinātā ekskursijā uz Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju.
Mūsu piedzīvojums sākās nedaudz ātrāk, jo katrs izglītojamais pirms nodarbības pa pastu saņēma pastkartīti. Kāpēc?
Attālinātajā nodarbībā “Ceļojums pagātnē” izglītojamie muzejpedagoga Oskara Roga vadībā iepazina trīs vagonus: III klases pasažieru vagonu, cietumnieku vagonu un ielūkojāmies arī kupeju salonvagonā, un uzklausijām to stāstus par Latvijas vēsturi un cilvēkiem. Nodarbības laikā pārrunājām dažādu laikmetu ceļošanas paradumu attīstību, saistību ar dzelzceļu vēsturi Latvijā 20. gs. un kopā risinājām radošus uzdevumus.
Jaunieši uzzināja, kā mainījušies ceļojumu paradumi, īpaši saistībā ar dzelzceļu vēsturi, kādi paradumi un specifisks serviss bija pieejams vilcienos.
Vizuālo metodi papildināja vairāki uzdevumi. Katrs dalībnieks pirms nodarbības pa pastu saņēma pastkartīti, kuras sūtītāju un izcelsmi, kopā atklājām nodarbībā, tādējādi tika atdzīvināts 20. gs. ceļotāju paradums. Pēc nodarbības jaunieši saņēma mājas darbu – uzzīmēt pašiem savu pastkartīti, kuru uzdāvināt tuviniekiem vai nosūtīt muzejam.
Jaunieši bija ļoti priecīgi par „Ceļojumu pagātnē” un vienprātīgi atzina, ka ekskursija bija izdevusies, viņi guvuši daudz jaunu iespaidu un labprāt šādās ekskursijās dotos biežāk. Bet nevar sagaidīt, kad klātienē apmeklēsim Latvijas dzelzceļa vēstures muzeju.
Nodarbība norisinājās vienotā platformā “Microsoft Teams”.
Liels paldies “Latvijas skolas soma” par šo iespēju!