Programma „Latvijas skolas soma” ir lielākā valsts simtgades dāvana vairāk nekā 200 000 Latvijas bērniem un jauniešiem. Tās mērķis ir, sākot ar 2018. gada septembri, nodrošināt katram mūsu valsts skolēnam iespēju vismaz vienu reizi mācību semestra laikā apmeklēt norises, kas saistītas ar mācību un audzināšanas darba saturu un dod iespēju klātienē iepazīt Latviju mākslas un kultūras norisēs (skatuves mākslā, mūzikā, vizuālajā mākslā, literatūrā, dejā, arhitektūrā, dizainā un kino), tai skaitā izzināt Latvijas valstiskuma attīstības un saglabāšanas liecības, Latvijas kultūrainavu, kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes, vēsturisko mantojumu un radošās industrijas.
„Latvijas skolas soma” veidota kā kompleksa, starpdisciplināra programma, kas apvieno resursus, lai stiprinātu jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstītu kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, paaugstinātu izglītības kvalitāti, kā arī mazinātu sociālo nevienlīdzību.
4.oktobrī kinoteātra "Spendid Palace" Lielajā zālē notika konference kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" pirmie 5 gadi. Konferences atklāšanā bija rakstisks apsveikums no Latvijas Valsts prezidenta Edgara Rinkēviča. Konferencē piedalījās LR kultūras ministre Agnese Logina un LNKC direktore Signe Pujāte, programmas vadītāja Aija Tūna.
Konferences gaitā tika veikts apskats uz paveikto, ko ielikt programmā nākotnē, lai tā patīk, un kā pamanīt kultūras klātbūtni mūsu dzīvē. Konferences izskaņā bija muzikāls sveiciens no orķestra "Rīga".
Tehnikumu konferencē pārstāvēja direktora vietniece audzināšanas darbā un kultūrizglītības jomā Ludmila Ļevančuka.
Paldies programmas komandai A.Tūnai, L.K.Paeglītei, I.Bikai, S.Ozolai un A.Kabakovam par radošo un izglītojošo darbu.
Konferences "Latvijas Skolas soma" programma
19.09.2023
Šā gada saulainajā 18.septembra dienā grupas V20 -1/2 izglītojamie un skolotāji Ingūna Villenova un Andris Babris programmas " Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Cēsu novada Liepas pagasta "Krūmiņiem", kur atrodas Maizes māja, lai aktīvi piedalītos ekskursijā " Gatavots ugunskurā". Pa ceļam mēs apskatījām Āraišu ezerpili un Āraišu vējdzirnavas, uzzinot to seno vēsturi. Bijām Gaujas Nacionālajā parkā pie Ērgļu klintīm. Izbraucot caur Cēsīm redzējām Svētā Jāņa baznīcu un Cēsu pils kompleksu. Kad ieradāmies Maizes mājā, mūs ļoti laipni sagaidīja saimniece un pastāstīja par zemnieku saimniecības vēsturi, kuru 1923.gadā izveidoja Latvijas brīvības cīņu dalībnieks Pēteris Šedriks ar sievu Almu. Dzimtās zemes mīlestība un darba tikums ir vērtības, ko Pēteris ar sievu nodevuši mantojumā turpmākajām paaudzēm. Mēs mizojām, griezām saimniecībā audzētos burkānus, kartupeļus zupai, lai to vārītu ugunskurā. Bija jautras un izglītojošas aktivitātes. Klājām galdu, lai kopīgi izbaudītu pašu gatavoto zupu. Ļoti, ļoti garšoja pašceptā saldskābmaize, mājas skābais krējums. Ļoti interesanti bija katram pašam cept ugunskura maizi, ko var nosaukt par " Latviešu karsto suni". Kopīgi apskatījām, pabarojām un samīļojām saimniecībā dzīvojošos trušus un zirgus. Tā bija brīnišķīga ekskursija ar košām un pozitīvām emocijām.
Paldies programmai "Latvijas skolas soma", Ludmilai Levančukai, skolotājiem par doto iespēju paplašināt savu redzesloku, iepazīstot savas Dzimtenes plašās āres, tās vēsturi, kultūru un vērtības!